• POHONY
  • Středové pohony Bafang MaxDrive

Čínská společnost 8Fun vlastnící značku Bafang je již více jak 10 let jedním z nějvětších světových výrobců pohonů pro elektrokola. Integrovaný středový pohon Bafang MaxDrive byl veřejnosti poprvé představený v roce 2014. Vysoký kroutící moment 80 Nm, velmi nízká hlučnost, vysoká spolehlivost, otevřená platforma a v neposlední řadě také výborná pořizovací cena a následná nízká cena servisních prací a náhradních dílů, to jsou hlavní důvody, proč středový pohon Bafang MaxDrive oslovuje každým rokem stále více elektrocyklistů.

Integrovaný středový pohon Bafang MaxDrive

Pohonná jednotka Bafang MaxDrive sice v porovnání s ostatními středovými pohony na trhu patří objemově k větším, nicméně vyniká modulární stavbou jednotlivých komponent. Jedná se především o LCD nebo LED ovládací jednotku, baterii a v neposlední řadě také převodník. Navíc ho lze jednoduše dovybavit předním nebo zadním světlem a také praktickým snímačem řazení Gear Sensor GS-MD.

Snímač řazení Gear Sensor GS-MD Bafang

Ovládací jednotky Bafang LCD jsou navržené pro umístění na střed řidítek. Jejich součástí je dálkový ovladač, který se umisťuje na levou stranu řidítek. Konstrukce ovládací jednotky je odolná proti poškození a současně kompatibilní s ovladačem řazení pro přední měnič (řadící páčkou pro přesmykač). Zobrazuje informace, na které jste zvyklí u běžných tachometrů.


Ovládací jednotka Bafang LCD C10Ovládací jednotka Bafang LCD C961Ovládací jednotka Bafang LED E12

Ovládací jednotka Bafang LED E12 je navržená pro umístění na levou stranu řidítek. Její konstrukce je odolná proti poškození a současně kompatibilní s ovladačem řazení pro přední měnič (řadící páčkou pro přesmykač). Ovládací jednotka má jednoduché ovládání pomocí tří tlačítek. Ve spojení pomocí Bluetooth s chytrým telefonem vybaveným operačním systémem Android a po instalaci aplikace BafangGo předčí všechny LCD ovládací jednotky v naší nabídce. Podrobné inforace o se dozvíte v článku Ovládání elektrokola chytrým telefonem.

Mobilní aplikace BafangGoMobilní aplikace BafangGoMobilní aplikace BafangGoMobilní aplikace BafangGoMobilní aplikace BafangGoMobilní aplikace BafangGo

Mobilní aplikace BafangGo umožňuje elektrokolo pomocí chytrého telefonu nejenom ovládat, ale také zobrazovat a  zaznamenávat vybrané hodnoty. Přes USB konektor je navíc možné chytrý telefon za jízdy nepřetržitě nabíjet.

Programování středového pohonu Bafang MaxDrive - nechte si nastavit středový pohon Bafang MaxDrive přesně tak, aby maximálně vyhovoval vašim požadavkům. Změnit je možné nejenom výkon pohonu, ale třeba také výkon a rychlost jednotlivých stupňů asistence. Součásně také zjistíme vaše konkrétní požadavky s ohledem na váš jízdní styl a následně navrhneme nejvhodnější hodnoty nastavení pohonu. Programování nevyžaduje demontáž pohonu z rámu kola. Speciální programovací kabel se napojí do konektoru pro ovládací jednotku (LCD nebo LED). Celý proces nezabere více jak 30 minut. Po předešlé dohodě programování provádíme na počkání.


Programování středového pohonu Bafang MaxDrive

Parametry středového pohonu Bafang MaxDrive - nominální výkon 250W, maximální výkon až 500W, napětí 36V, proud až 20A, kroutící moment 80 Nm, Torque Sensor (tlakový snímač), LCD nebo LED ovládací jednotka (volitelná z více variant), jeden převodník s krytem (38 zubů nebo 42 zubů) nebo dva převodníky (44, 46 nebo 48 zubů) s uchycením pomocí unašeče (rozteč 104 mm), kliky (délka 170 mm), rozměry pohonné jednotky 232 mm x 145 mm (délka x výška), váha 3.8 kg.

Horské elektrokolo Apache Hawk 29

Testovací centrum

Vybrané produkty dlouhodobě testujeme a výsledky pravidelně publikujeme v časopise Electric Bike Action CZ.

Bezpečný nákup

zkušenosti s elektrokoly od roku 2009

obvyklé doručení do 3 pracovních dnů

90% zboží ihned skladem

vstřícný přístup k zákazníkovi

stabilní a silná společnost

  • Comp Drive System

    Lehký středový pohon založený na kombinaci japonské technologie výroby motoru a české elektroniky (řídící jednotka a software), včetně nové generace snímače Gear Sensor GSGI, jenž indikuje zařazený převodový stupeň.

  • Bafang MaxDrive

    Léty prověřený středový pohon s vysokým kroutícím momentem, velmi nízkou hlučností, vysokou spolehlivostí, otevřenou platformou a v neposlední řadě také výbornou pořizovací cenou a následnou nízkou cenou servisních prací a náhradních dílů.

  • Bafang BBS

    Středové pohony v podobě přestavbových elektrosad, vynikají především lehkostí, jednoduchostí instalace a v neposlední řadě také nízkými pořizovacími a následně i provozními náklady. Umožňují z většiny běžných jízdních kol dostupných na našem trhu vyrobit kvalitní elektrokolo.