• POHONY
 • Středové pohony Rocky Mountain DynaMe

Při práci na prvním elektrokole Rocky Mountain se výrobce odmítl nechat "svázat" již existujícími středovými pohony. Deset let vývoje, testování a ladění se rozhodně vyplatilo. Středový pohon DynaMe 3.0 je totiž kompaktní, výkonný, lehce ovladatelný a konstruktérům elektrokol Rocky Mountain dopřává ničím neomezenou svobodu. Jak sami rádi říkají - vyrobili jsme pohon pro elektrokolo a ne naopak. Již zmíněná "svoboda" se odráží v dokonalém spojení pohonu DynaMe 3.0 a dalších technologií Rocky Mountain, v čele se systémem nastavitelné geometrie a odpružení Rocky Mountain RIDE-9. Elektrokola Rocky Mountain tedy nejsou osazeny středovými pohony "z pásové výroby". Výrobce nezačíná s předem napsaným scénářem jen proto, že by musel integrovat externí systémy. Jeho tým inženýrů začíná vždy s nepopsaným listem papíru.

V okamžiku, kdy jezdec šlápne do pedálů, tak pohon DynaMe 3.0 prakticky bez prodlení sepne. U konkurenčních systémů pohonů dochází často k prodlevám, příliš prudkému dodání síly a obecně ke zvláštnímu pocitu z jízdy. S pohonem DynaMe 3.0 jsou rozjezdy především v kopci snadné a přirozené.  Sensor točivého momentu (tlakové čidlo) pohonu totiž měří napnutí řetězu přes pohyb v magnetickém poli a prakticky okamžitě předává odezvu řídící jednotce pohonu. To znamená jediné - méně prodlev a více síly.

Středový pohon Rocky Mountain DynaMe 3.0

Pohon DynaMe 3.0 dokáže prakticky bez jakékoli prodlevy vyhodnocovat data a jezdce ještě rychleji podpořit. Jakmile se pohne řetěz, pohom bez jediného zaváhání reaguje. Jak je to možné? Pokaždé, když se řetěz napne, je jeho pozice měřena sensorem magnetického pole. Sensor provede za jedinou sekundu 1000 měření. Výsledkem této extrémní citlivosti je solidní držení elektrokola na kluzkých trailech, téměr nezpozorovatelné přizpůsobení točivého momentu v těžkém terénu a dodání výkonu, který zajistí přirozený pocit z jízdy.

DynaMe 3.0 je středový pohon, který okamžitě zareaguje, jakmile jezdec šlápne do pedálů. Je kompletně intuitivní a mimořádně kompaktní. Jezdci poskytuje obrovské množství síly a točivého momentu.

 • 10 let intenzivního vývoje, 80 tisíc hodin práce inženýrů, 10 milionů investovaných kanadských dolarů, 3 patentované technologie, to je středový pohon DynaMe 3.0.

 • Pohon DynaMe 3.0 se otáčí rychlostí 1200 otáček za minutu, tedy ¼ počtu otáček "běžných" středových pohonů na trhu. To zaručuje méně hluku, více efektivity, radosti i zábavy.

 • Virtuální "svaly" se aktivují v okamžiku, když jsou opravdu potřeba. Jsou kdesi tam uvnitř, a čekají na svou příležitost aby jezdci poskytly až 108 Nm kroutícího momentu. Jezdec tak může mnohem rychleji zvládnout prudké výjezdy.

 • Pohon DynaMe 3.0 nejlépe pracuje při takové frekvenci šlapání, která je jezdci v terénu přirozená. Nejlépe se cítí na opravdových trailech a v těžkém terénu.

 • Pohon DynaMe 3.0 se dokáže absolutně přizpůsobit výkonu jezdce. Díky své sofistikovanosti totiž dokáže rozpoznat "rytmus" jezdce a následně reagovat na jeho způsob jízdy.

 • Středové složení je součástí elektrokola, nikoliv pohonu. To v praxi znamená především žádné vrzání, menší opotřebení, snadnou údržbu a v neposlední řadě také jednoduchý servis.

 • Aby bylo možné bez problémů jezdit na mokru a blátě, elektronika pohonu DynaMe 3.0 je uzavřena do neprodyšného pouzdra a veškeré konektory jsou opatřeny voděodolnou certifikací IP67.

 • Propracovaný 48-voltový systém Rocky Mountain nabízí výrazně větší dosah než standardní 36-voltové baterie s totožnou kapacitou baterie.

 • Rychlonabíjení proudem 5A zajistí, že baterie Rocky Mountain dosáhne 80 % kapacity až o 66 % rychleji než konkurenčí systémy.

Středový pohon DynaMe 3.0 se obsluhuje pomocí kompaktního a zároveň intuitivního ovladače iWoc Trio Remote, který je umístěný na levé straně řidítek. Jeho nespornou výhodou je možnost připojení chytrého telefonu pomocí technologie Bluetooth a následné použití mobilní aplikace eBikemotion pro rozšířené ovládání elektrokola. Jezdec si takto může například upravit míru podpory jednotlivých režimů asistence, sledovat hodnoty pohonu v reálném čase nebo zaznamenávat svojí ujetou trasu.

"Na to, abych se s Rocky Mountain Powerplay s pohonem DynaMe 3.0 dokonale seznámil, mi stačil jeden jediný den. Tak málo stačilo, abych rozpoznal, že jde velmi pravděpodobně o jedno z nejlepších horských kol s elektrickým pohonem, které je momentálně na trhu dostupné. Vývojem vlastního pohonného systému vytvořili inženýři z Rocky Mountain elektrokolo,které je nejen svižné a hbité, ale díky geometrii převzaté z běžných horských kol také velmi intuitivní. A když vezmeme v potaz, jak je klasický Altitude ohromující, jedná se o skutečně mimořádný počin."

Wade Simmons (godfather of freeride)

Testovací centrum

Vybrané produkty dlouhodobě testujeme a výsledky pravidelně publikujeme v časopise Electric Bike Action CZ.

Bezpečný nákup

zkušenosti s elektrokoly od roku 2009

obvyklé doručení do 3 pracovních dnů

90% zboží ihned skladem

vstřícný přístup k zákazníkovi

stabilní a silná společnost

 • Comp Drive System

  Lehký středový pohon založený na kombinaci japonské technologie výroby motoru a české elektroniky (řídící jednotka a software), včetně nové generace snímače Gear Sensor GSGI, jenž indikuje zařazený převodový stupeň.

 • Bafang MaxDrive

  Léty prověřený středový pohon s vysokým kroutícím momentem, velmi nízkou hlučností, vysokou spolehlivostí, otevřenou platformou a v neposlední řadě také výbornou pořizovací cenou a následnou nízkou cenou servisních prací a náhradních dílů.

 • Bafang BBS

  Středové pohony v podobě přestavbových elektrosad, vynikají především lehkostí, jednoduchostí instalace a v neposlední řadě také nízkými pořizovacími a následně i provozními náklady. Umožňují z většiny běžných jízdních kol dostupných na našem trhu vyrobit kvalitní elektrokolo.