• POHONY
  • Středové pohony Shimano Steps

Japonsko bylo vždy leadrem ve vývoji elektroniky a synonymem pro neustálé zlepšování. To samozřejmě platí i u středových pohonů Shimano Steps, které mají vyšší pořizovací cenu než "čínská produkce", nicméně uživatel získá špičkový pohon s výrazně delší životností a výrazně vyšší spolehlivostí. V pohonu na středové ose jsou použita špičková průmyslově zapouzdřená ložiska, která není potřeba během životnosti pohonu měnit. To samé platí také pro články v bateriích Shimano, které jsou pečlivě vyvinuté a naprosto přesně vyrobené. Společnost Shimano je technologický gigant, který narozdíl od většiny výrobců elektropohonů pro jízdní kola, vyvíjí své produkty jako sady. Jednotlivé komponenty jako například měniče, kazety, řetězy, řazení, náboje a brzdy, jsou plně kompatibilní a optimalizované se středovými pohony Shimano Steps. Na tyto komponenty Shimano využívá a uplatňuje desítky patentově chráněných technologických prvků, které stále vyvíjí a zdokonaluje. Výsledkem jsou špičkové jízdní vlastnosti, úspora energie, optimální hmotnost, velmi nízké tření a hluk a v neposlední řadě také snadnost řazení.

Středový pohon Shimano Steps E8000

Špičkové středové pohony Shimano Steps E7000 o nepřekonatelné síle posouvá hranice elektromobility o nevídaný kus dále. Byly vyvinuty především pro rekreační horskou cyklistiku. Josu tedy vhodné zejména pro cyklisty, kteří příliš nevyhledávají technické úseky. Velkou výhodou je její malý rozměr pohonné jednotky, jenž umožňuje stejně komfortní jízdu jako na běžném horském kole. Tato kompaktní pohonná jednotka je vysoce odolná zejména nepříznivým povětrnostním vlivům. Mezi hlavní přednosti jednoznačně patří plně přizpůsobitelná, téměř tichá a snadno ovladatelná podpora. Pohon zaručuje přirozený pocit z jízdy a maximální odolnost proti všem povětrnostním podmínkám. Systém se ovládá za pomocí ovladače umístěném na levé straně řidítek. Veškeré důležité informace se zobrazují na moderní LCD ovládací jednotce. Jedná se především o informace o nastaveném režimu asistence, aktuální rychlosti rychlosti, stavu nabití baterie a podle typu řazení také o převodovém stupni.
Středový pohon Shimano Steps E7000
Nejvyšší řada středového pohonu Shimano Steps E8000 přichází s extrémní sílou, díky které zdoláte i ty nejnáročnější terény. Byla speciálně navržena pro agresivní jízdu v drsných podmínkách s extrémními překážkami. Pohonná jednotka je extrémně lehká, tichá a zároveň dostatečně intuitivní. Při každém sešlápnutí pedálu umí poskytnout přesně takové množství podpory, kolik jí momentálně potřebujete. Speciální konstrukce pohonu poskytuje zcela přirozený pocit z jízdy. Tento pohon byl primárně konstruován pro eMTB, která umí veškerý jeho potenciál dokonale využít ve svůj prospěch.
Středový pohon Shimano Steps E8000
Další nespornou výhodou středového pohonu Shimano Steps E8000 proti nižším řadám středových pohonů Shimano Steps (E7000, E6100, E5000) je mobilní aplikace Shimano eTube Project, která umožňuje pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo PC upravovat jízdní parametry. Dále umožňuje nastavení a plnou podporu elektronického řazení Di2. Veškeré funkce a operace si můžete přizpůsobit vlastnímu stylu jízdy. Výhodou je automatická kontrola nového firmwaru při každém spuštění, což umožňuje udržovat veškeré funkce a parametry vždy aktuální. Prostřednictvím této aplikace je možné provádět i diagnostiku chyb a snadno a rychle je opravit. Pokud jste vyznavači moderních technologií a chcete, aby vaše elektrokolo morálně nikdy nezastaralo, je pro vás středový pohon Shimano Steps tím pravým řešením. Společnost Shimano totiž garantuje doživotní aktualizace firmwaru zdarma.
Mobilní aplikace Shimano eTube Project
Středovými pohony Shimano Steps E7000 a E8000 jsou osazená trailová elektrokola českého výrobce Qayron konkrétně pevné modely Qayron Fatal eHT a celoodpružené modely Qayron Fatal eFS.
Horské elektrokolo Qayron Fatal eFS 1

Testovací centrum

Vybrané produkty dlouhodobě testujeme a výsledky pravidelně publikujeme v časopise Electric Bike Action CZ.

Bezpečný nákup

zkušenosti s elektrokoly od roku 2009

obvyklé doručení do 3 pracovních dnů

90% zboží ihned skladem

vstřícný přístup k zákazníkovi

stabilní a silná společnost

  • Comp Drive System

    Lehký středový pohon založený na kombinaci japonské technologie výroby motoru a české elektroniky (řídící jednotka a software), včetně nové generace snímače Gear Sensor GSGI, jenž indikuje zařazený převodový stupeň.

  • Bafang MaxDrive

    Léty prověřený středový pohon s vysokým kroutícím momentem, velmi nízkou hlučností, vysokou spolehlivostí, otevřenou platformou a v neposlední řadě také výbornou pořizovací cenou a následnou nízkou cenou servisních prací a náhradních dílů.

  • Bafang BBS

    Středové pohony v podobě přestavbových elektrosad, vynikají především lehkostí, jednoduchostí instalace a v neposlední řadě také nízkými pořizovacími a následně i provozními náklady. Umožňují z většiny běžných jízdních kol dostupných na našem trhu vyrobit kvalitní elektrokolo.