• POHONY
  • Středové pohony Sport Drive

Pohonný systém Sport Drive je navržený tak, aby pokryl všechny potřeby sportovně laděných jezdců a také jim otevřel nové příležitosti. K vytvoření "kompletního balíčku" se systém Sport Drive opírá o tři základní části - silný středový pohon Sport Drive MD250S, integrovanou baterii Sport Drive Phylion Integrated a intuitivní ovládací jednotku Sport Drive Display. V kombinaci s řídící jednotkou nové generace všechny komponenty mezi sebou dokonale spolupracují. Výsledkem je kultivovaný, tichý a v neposlední řadě také plynulý provoz.

Středové pohony Sport Drive MD250S

Ovládací jednotky Sport Drive Color Display, Square Display a Compact Display jsou navržené pro instalaci na střed řidítek. Jejich součástí je dálkový ovladač, který se instaluje na levou stranu řidítek. Ovládací jednotka Grip Display se instaluje na levou stranu řidítek a má integrované ovládací tlačítka. Všechny typy ovládacích jednotek Sport Drive jsou odolné proti vlhkosti a mechanickému poškození.

 Ovládací jednotka Sport Drive Color DisplayOvládací jednotka Sport Drive Square DisplayOvládací jednotka Sport Drive Grip Display  

Ve spodní rámové trubce je zaintegrovaná baterie Sport Drive Phylion Integrated 504 Wh (36V/14 Ah), která opticky splývá s rámem a vytváří tak čistý a zároveň elegantní design elektrokola. Toto řešení zajišťuje vysokou tuhost, "čistý vzhled" při zachování snadné manipulace (především vyjmutí z rámu) a v neposlední řadě také standard voděodolnosti, což znamená, že můžete jezdit za jakýchkoli  povětrnostních podmínek. Díky své kapacitě baterie umožňuje dojezd na jedno nabití až 100 km. Samozřejmostí je přítomnost inteligentní BMS, tedy chytrého systému řízení, který baterii kromě jiného chrání před přehřátím, zkratem či přebitím.

Baterie Sport Drive Phylion Integrated 504 Wh

Požadujete vyšší výkon a nebo delší dojezd elektrokola? Pro Rock Machine se středovým pohonem Sport Drive to není problém. Pomocí moderní diagnostiky Sport Drive Diagnostic bezdrátově propojíme elektrokolo s naším počítačem a následně nastavíme jízdní režim (výkonnostní mapu) pohonu tak, aby vyhovoval individuálním potřebám každého jezdce. Vhodné nastavení citlivosti torzního (tlakového) čidla má zásadní vliv na spotřebu a s tím i související dojezd. V neposlední řadě také provedeme aktualizaci software celého pohoného systému Sport Drive (pohonná jednotka, baterie, ovládací jednotka).

Výhody středového pohonu Sport Drive

Testovací centrum

Vybrané produkty dlouhodobě testujeme a výsledky pravidelně publikujeme v časopise Electric Bike Action CZ.

Bezpečný nákup

zkušenosti s elektrokoly od roku 2009

obvyklé doručení do 3 pracovních dnů

90% zboží ihned skladem

vstřícný přístup k zákazníkovi

stabilní a silná společnost

  • Shimano Steps

    Prémiové japonské středové pohony navržené především pro sportovní jízdu. Vynikají špičkovými jízdními vlastnostmi, úsporou energie, optimální hmotností, velmi nízkým třením a hlukem a v neposlední řadě také snadností řazení.

  • Sport Drive

    Plně integrované středové pohony s maximálním výkonem 500W, kroutícím momentem 90 Nm a účinností více jak 80%. Jezdec ocení nejenom výkon, ale také vyjímečně tichý provoz. Pohony Sport Drive nabízí vysoce kvalitní a přitom cenově dostupnou volbu mezi ostatními středovými pohony na trhu.

  • DynaMy 4.0

    Bezkonkurenční středové pohony DynaMe 4.0 druhé generace speciálně navržené pro elektrokola Rocky Mountain Powerplay. Maximální výkon až 880W a kroutící moment 108 Nm. Limity již nejsou v technice, ale pouze v jezdci.